Annonse
Annonse

Nye Veier inviterer til leverandørdag for ny kontraktsmodell

Nye Veier vurderer å teste en ny og mer helhetlig kontraktsmodell for riksvei 13, der drift, vedlikehold og mindre utbedringstiltak samles i én kontrakt. For å få tidlige og gode innspill fra markedet inviterer selskapet til leverandørdag på Voss 9. juni.

Den nye kontrakten er planlagt med en varighet på fem år, med opsjon på ytterligere inntil tre år. Kontraktsverdien er anslått til opp mot 100 millioner kroner per år. Konkurransen er planlagt lyst ut høsten 2026, med kontraktsoppstart 1. september 2027. Det skriver Nye Veier i en pressemelding.

Annonse

– Vi ønsker å utvikle kontraktsformer som gir mer verdi for samfunnet og bedre løsninger for trafikantene. Ved å samle drift, vedlikehold og mindre utbedringer i én kontrakt, legger vi til rette for mer helhetlig planlegging, bedre samspill og riktigere tiltak over tid, sier direktør for utbedring og drift i Nye Veier, Benedichte Limmesand Hellestøl.

Inviterer markedet tidlig

Nye Veier legger stor vekt på tidlig dialog med markedet før endelig utforming av konkurranse og kontrakt. Leverandørdagen på Voss er en viktig del av dette arbeidet.

Fra kl. 09.00 til 11.00 blir det en felles del der Nye Veier orienterer om planene for kontrakten, overordnede føringer og forventninger. Deretter inviteres det til individuelle møter med interesserte aktører fra kl. 12.00 til 16.00.

– Vi er opptatt av å få innspill på hvordan en slik kontrakt bør utformes for å fungere godt i praksis. Dialogen med leverandørmarkedet er avgjørende for å lykkes, sier Benedichte Limmesand Hellestøl.

Praktisk informasjon

Leverandørdagen arrangeres på Voss 9. juni kl. 09.00–16.00. Påmelding til leverandørdag for nye kontraktsmodell på rv. 13.

– Vi ser frem til gode diskusjoner og konstruktive innspill, og håper å møte både etablerte og nye aktører på Voss, avslutter Benedichte Limmesand Hellestøl.

Annonse
Annonse

Les også

Annonse