Annonse
Annonse

Skandinavias første hybride sporjusteringsmaskin på plass i Norge

Onsdag 6. mai viste Baneservice frem den første hybride sporjusteringsmaskinen i Skandinavia. Næringsminister Cecilie Myrseth var til stede på Grorud verksted for å døpe maskinen.

– Vi tar miljøkravene som kommer fra samfunn og byggherre på alvor, og tar også et ansvar for å lede bransjen i en mer miljøvennlig retning, forteller Kjersti Kanne, administrerende direktør i Baneservice, i en pressemelding fra selskapet.

Annonse
Den hybride sporjusteringsmaskinen 6016. (Foto: Baneservice)
Den hybride sporjusteringsmaskinen 6016. (Foto: Baneservice)

Rundt 100 gjester, inkludert samarbeidspartnere og ansatte, var samlet i mai-sola for å se og oppleve maskinen. Med høyere effektivitet og lavere utslipp, i tillegg til mindre støy, representerer den hybride sporjusteringsmaskinen en totalpakke som gir en bedre produksjon og bedre arbeidsforhold for operatørene som har den som arbeidsplass.

I sin tale takket næringsminister Myrseth Baneservice for å satse på innovasjon, teknologi og bærekraftige løsninger, og at maskinen er en milepæl for et fremtidsrettet samfunn og et steg i retning av en enda mer miljøvennlig jernbane.

Næringsminister Cecilie Myrseth holdt tale og døpte maskinen "6016". (Foto: Baneservice)
Næringsminister Cecilie Myrseth holdt tale og døpte maskinen «6016». (Foto: Baneservice)

Ansvarlig og effektiv samarbeidspartner

Deler av infrastrukturen på norsk jernbane er svært gammel, og med økende trafikk og slitasje er det kritisk å fornye denne raskt, skriver Baneservice i meldingen.

Fra scenen sa Myrseth at jernbanen vil spille en sentral rolle i årene fremover, både i dreiningen mot et mer bærekraftig samfunn, i den nye sikkerhetspolitiske situasjonen der beredskapen på toppen av prioriteringslista, og ikke minst i arbeidet med å styrke norsk konkurransekraft.

– Vi entreprenører er en særs viktig del av verdikjeden som bidrar til å holde jernbanen i gang. For oss i Baneservice betyr dette å være en ansvarlig og effektiv samarbeidspartner som leverer arbeid av høy kvalitet, samtidig som vi skal bidra til å gjøre byggingen av norsk jernbane mer miljøvennlig, sier Kanne.

– Den hybride teknologien gjør at vi fremover kan utføre oppdragene våre med lavere utslipp, bedre energieffektivitet og med moderne løsninger tilpasset fremtidens krav til jernbanevedlikehold.

Baneservice investerte i to hybride sporjusteringsmaskiner fra den østerrikske produsenten Passer & Theurer i 2023. Den første av de to, som nå er døpt med navnet 6016, er også den første anleggsmaskinen i Norge som er klargjort for det felles europeiske signalanlegget ERTMS.

Adm.dir. i Baneservice, Kjersti Kanne, og næringsminister Cecilie Myrseth i samtale. (Foto: Baneservice)
Adm.dir. i Baneservice, Kjersti Kanne, og næringsminister Cecilie Myrseth i samtale. (Foto: Baneservice)
Annonse
Annonse

Les også

Annonse