De norske lærlingene – Fabian Jakobsen Skatvedt og Jørgen Hansen-Sukke – er godt i gang med Yrkes-EM i anleggsgartnerfaget i Danmark.
Fabian og Jørgen, som er lærlinger hos Håkonsen & Sukke Landskapsentreprenør AS, konkurrerer med 11 andre nasjoner i Herning på Jylland. Konkurransen går over tre dager, fra onsdag til fredag denne uken. Poengsummene blir ikke offentliggjort for hver dag, men ifølge OKABs representanter, som er «ringside» i Herning, har de norske håpefulle fått en god start på oppgaven.
– Det er hard konkurranse og svært høyt nivå på utøverne fra alle de deltakende landene, så det blir veldig spennende å følge dem gjennom resten av konkurransen, sier Benny Engelstad i OKAB til Anleggsmaskinen.

– Det er jo uansett en anerkjennelse bare å komme hit til Yrkes-EM, noe Fabian og Jørgen gjorde fordi de vant Yrkes-NM i Førde i april.
Konkurransen avsluttes i morgen, fredag, og resultatene blir offentliggjort under en høytidelig seremoni på lørdag.

Du kan lese mer om Fabian og Jørgens deltakelse i Yrkes-EM i neste utgave av Anleggsmaskinen.
