Eiksenteret Kløfta inviterte nylig til demodager på Gardermoen Raceway. Arrangementet samlet rundt 500 besøkende over to dager.
Med sol, kulde og perfekte brøyteforhold lå alt til rette for å vise frem maskiner og utstyr under realistiske vinterforhold.
De mange besøkende fikk testkjøre flere nyheter og kjente løsninger i praksis. Blant høydepunktene var testkjøring av den nye Tellefsdal D60H, den nye Tellefsdal V90-3200, samt Aebi VT med vinterutstyr.
I tillegg ble Schmidt Flexigo 150 med vinterutstyr demonstrert og testet, noe som ga deltakerne et godt inntrykk av maskinens allsidighet for bruk i vinterdrift.

Bredt og relevant utvalg
– Demodagene bød på høy aktivitet ute på området, gode faglige diskusjoner og tett dialog mellom leverandører og brukere, sier Odd Arild Hoel, selger hos Aebi Schmidt Norge.
Aebi Schmidt Norge AS, Dalen, Quicke og Lilleseth Kjetting var inviterte leverandører, og bidro til et bredt og relevant utvalg av løsninger for vintervedlikehold og anleggsdrift.
Med gode forhold, stort oppmøte og engasjerte deltakere var humøret på topp gjennom hele arrangementet.
– Demodagene på Gardermoen bekreftet nok en gang verdien av å samle bransjen for praktiske demonstrasjoner av maskiner og utstyr, og hvor erfaringer deles ute i felt, forklarer Odd Arild Hoel.




